Načelnik Hadžibajrić primio svjetskog prvaka Adnana Redžovića

28. 7. 2010

Načelnik Ibrahim Hadžibajrić primio je danas članove Kluba boračkih sportova „Gladijator“, koje je predvodio svjetski prvak Evrope u kik-boksu i predsjednik kluba, Adnan Redžović. Prijem je upriličen povodom turnira "Noć gladijatora 2" na kojem je bh. bokser Adnan Redžović osvojio je titulu svjetskog prvaka u kik-boksu u superteškoj kategoriji po K-1 pravilima u WKA verziji. Redžović je u glavnoj borbi večeri, održanoj 16. jula 2010. godine, pred oko 1.000 gledalaca, savladao Sebastiana van Tielena iz Belgije.
Za Redžovića je ovo bio 36. profesionalni meč u karijeri i 30. pobjeda. On je i vlasnik naslova prvaka Evrope u WKA verziji, koji je osvojio u martu prošle godine. Takođe, 2003. godine u Sarajevu je bio i pobjednik K-1 turnira, kada je osvojio titulu "kralj Koloseuma". Učesnik je i svjetskih i evropskih prvenstava u kik-boksu, na kojima je za reprezentaciju BiH osvajao medalje.

U toku posjete, Redžović i trener kluba Jasmin Erović informisali su načelnika o postignutim uspjesima. Prema njihovim riječima, klub je osnovan 2005. godine, a od 2008. godine aktivno je počeo sa radom i u kratkom periodu ostvario vrhunske rezultate.
Klub broji 15-članova, a kako kažu, zainteresovanost mladih je velika, no zbog nedostatka finansija ne mogu svi biti članovi. Klub ima tri vrhunska borca: Adnan Redžović sa evropskom i svjetskom titulom, Muamer Tufekčić sa evropskom titulom i Arif Mulalić također sa evropskom titulom.

Načelnik je čestitao Redžoviću na postignutom uspjehu, te zaželio sreću u budućim takmičenjima, dodavši da je on primjer šta se sve može postići upornim radom. Načelnik izrazio posebno zadovoljstvo činjenicom da je veliki broj mladih ljudi uključen u ovaj sport, dodavši da to predstavlja garanciju za buduće uspjehe.