ODBOJKAŠKO PRVENSTVO OSNOVNIH ŠKOLA OPĆINE STARI GRAD

21. 2. 2009

U subotu, 21. februara održan je muški odbojkaški turnir na kojem su u finalu igrale ekipe OŠ "Edhem Mulabdić" i OŠ "Mula Mustafa Bašeskija".

Prvo mjesto je osvojila selekcija OŠ "Mula Mustafa Bašeskija", u neizvjesnoj utakmici koja je završena u 2 seta (26:24, 25:23). Treće mjesto je osvojila ekipa OŠ "Hamdija Kreševljaković".

Trener: prof. Hadžimujić Amsar

Pobjedniča ekipa OŠ "Mula Mustafa Bašeskija" (dječaci)

Slijedeće subote, 28. februara, održan je ženski odbojkaški turnir. U finalu je selekcija OŠ "Edhem Mulabdić", u dva seta (25:18, 25:9) pobjedila ekipu OŠ "Saburina". Treće mjesto je osvojila ekipa OŠ "Mula Mustafa Bašeskija".Pobjednička ekipa OŠ "Edhem Mulabdića" je nastupila u sastavu:

Trener: prof. Behlulović Almir

Pobjedniča ekipa OŠ "Edhem Mulabdić"" (djevojčice)

Turnir je organizovala Služba za privredu, obrazovanje, kulturu i sport Općine Stari Grad Sarajevo, koja je obezbjedila nagrade za najbolje plasirane ekipe. Prvoplasirane ekipe su obezbjedile plasman za kantonalno takmičenje koje organizuje
Prijem kod Načelnika Hadžibajrića

Prosvjetno pedagoški zavod Kantona Sarajevo. Načelnik Općine, gospodin Ibrahim Hadžibajrić je posjetio ovaj sportski događaj te na taj način dao poseban značaj organiziranju sporta u osnovnim školama.

Poklanja se velika pažnja radu sportskih sekcija

Za najbolje plasirane ekipe Općinski načelnik je organizovao prijem u Općini Stari Grad, te je tom prilikom selekcijama osnovnih škola "Edhem Mulabdić" i "Mula Mustafa Bašeskija" uručio komplete sportske opreme.